opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lilo
    RS
    • 2006
    • 4315
    • Mercedes-Benz

    Tex, continental , michelin
    Daniel

    Komentarz

    • Tex
      Ambiente
      • 2010
      • 103

      A co myślicie o tej ofercie z allegro? Niby nowe gumy a z nowych samochodów ściągnięte rocznik końcówka 2012r. Cena atrakcyjna.
      Pozdrawiam Andrzej.

      Komentarz

      • raventes
        Rider
        • 2013
        • 343

        Link do allegro nie działa

        Komentarz

        • dragster
          Elegance
          • 2009
          • 895
          • Honda

          Fuldy EcoControl HP w testach wypadają w środku stawki, często mają rekomendację polecane. Nie jestem zwolennikiem opon "eko", ale te akurat wypadają całkiem nieźle. Macie jakieś opinie o tych oponach?
          Silnik R18A2.
          http://www.dadrl.org.uk
          http://www.lightmare.org

          Komentarz

          • Tex
            Ambiente
            • 2010
            • 103

            Chodzi im konkretnie o te opony od tego sprzedawcy.

            Zastanawiam się czy to nie jakaś ściema bo cena za szt wychodzi 198 zł. A wszędzie gdzie pytałem u siebie to wołają w granicach 250 zł. za szt.
            Pozdrawiam Andrzej.

            Komentarz

            • kabanos
              RS
              • 2011
              • 4544
              • Octavia I combi (1U5)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              Zamieszczone przez endryu
              Zamieszczone przez piramida
              AdrianeT napisał/a:
              kabanos napisał/a:
              Alonzo_, to zapodaj bluresponsy i po temacie.
              Ja mam SP Sport Fastresponse i dla mnie bomba.


              @kabanos


              Mówisz, że są dobre?


              F, C, 70db, szału nie ma ale są za to ciche
              To może te http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunl...05-55-r16-91-v jako, że we własciwym rozmiarze
              C, B, 69dB
              No właśnie. Coś mi nie pasowało. Rozmiar jest inny niż do OI. Ja nie narzekam. Na suchym praktycznie nie ma opcji, żeby ABS zadziałał. Generalnie póki co to same plusy.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz

              • knrdlvn
                Drive
                • 2012
                • 54
                • Octavia I combi (1U5)
                • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                Kupiłem auto na Firestone Multihawk 195/65 R15. Pomimo jeszcze wysokiego bieżnika zero trakcji i trzymania bocznego na mokrym, ASR potrafił się włączyć nawet na trzecim biegu. Na suchym dawały znać miękkie ścianki i wysoki profil, przód niestabilny. Nieszczęście w szybszym zakręcie przejechać przez koleiny czy inną nierówność. Opony dożyły do zimy a potem poszły do jakiegoś nieszczęśnika za przysłowiowy czteropak. Teraz mam Nokian Xline 205/55R16 94 V XL i po nalataniu prawie 4 kkm mogę z czystym sumieniem polecić. Cicho, w deszczu nawet przy sporych prędkościach bez najmniejszych problemów, zakręty inna bajka. Co do zużycia to trochę jeszcze wcześnie na jakieś wnioski ale jak na razie nie zobaczyłem niczego niepokojącego.
                Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

                Komentarz

                • dragster
                  Elegance
                  • 2009
                  • 895
                  • Honda

                  Na ile wg Was są wiarygodne te nowe etykiety które narzuciła UE: spalanie, jazda w deszczu i hałas?
                  Silnik R18A2.
                  http://www.dadrl.org.uk
                  http://www.lightmare.org

                  Komentarz

                  • raventes
                    Rider
                    • 2013
                    • 343

                    Wcale nie są wiarygodne.

                    Komentarz

                    • dragster
                      Elegance
                      • 2009
                      • 895
                      • Honda

                      Leje porządnie, a tu tak mało opinii o nowo zakupionych oponach
                      Silnik R18A2.
                      http://www.dadrl.org.uk
                      http://www.lightmare.org

                      Komentarz

                      • czernobyl
                        L&K
                        • 2008
                        • 1276
                        • Octavia III (5E3)
                        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM
                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                        Zamieszczone przez dragster
                        Leje porządnie, a tu tak mało opinii o nowo zakupionych oponach
                        śmignąłem przez kraj koło weekendu - milion razy przez ulewę, 3/4 po autostradach - blurespony dalej dają radę, żadnych niemiłych niespodzianek i dalej zadziwiająco cicho

                        Zamieszczone przez dragster
                        Na ile wg Was są wiarygodne te nowe etykiety które narzuciła UE: spalanie, jazda w deszczu i hałas?
                        porównując rainexperty (3 poprzednie sezony) vs bluresponsy obecnie - wyglądają jak dla mnie całkiem wiarygodnie. spalanie na pewno nie gorzej, jest ciszej, a na mokrym podobnie

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          Zamieszczone przez dragster
                          Leje porządnie, a tu tak mało opinii o nowo zakupionych oponach
                          e tam mało, dzisiaj w Krakowie ostro, miałem okazję przetestować moje gumki (ultrac vorti) i napiszę że na mokrym jest bardzo dobrze, mam swoje ścieżki i zakręty plus obwodnicę gdzie mogłem sobie pofolgować i jak widać obecnie piszę więc nie jest źle :lol:

                          Tak więc jak ktoś ma zamiar zakupić dobrą gumę to polecam vredestainy ultrac vorti, na suchym jak i mokrym plus hałas ocena bdb
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • Waśka
                            Rider
                            • 2013
                            • 552
                            • Mitshibishi

                            Bridgestone Turanza ER300 195/65 R15, r.prod. 2011 lub 12
                            zrobiłem im solidny test na bieszczadzkiej Wielkiej Pętli a także na trasie Bircza -Lesko (miejsce rozgrywania rajdu Tyrawa Wołoska). na suchym asfalcie bez obawy wchodziłem w normalne zakręty (tzn nie w typowe górskie agrafki bo tam albo noga za nogą albo na kontrolowanym poslizgu) z górki z dużą jak na tamte warunki predkością (70-90 km/h) i mimo że kura aż się cała podawała na zewnątrz i skrzypiała z wysiłku, opony dobrze się trzymały. znoszenie na zewnątrz na granicy poślizgu bylo tylko wtedy, kiedy na próbę przyhamowywałem na łuku zakrętu. niedziela wieczór, asfalt pusty, więc można było dawac po garach bez ryzyka potrącenia kogoś.
                            na mokrym (byłem tam pare dni i lało miejscami, bo w górach pogoda jest jak humor kobiety) szczerze mówiąc miałem pietra tak forsować, a przy nawet lekko ponadnormalnej jeździe trzymanie się asfaltu było wzorowe. aha, jechałem sam + średnio obciążony bagażnik.

                            droga hamowania - trudno mi określić, bo nie mam materiału porównawczego w postaci kury z innymi oponami letnimi. ale nie stwierdziłem jakichś specjalnych opóźnień w zatrzymaniu w stosunku do średniej różnych samochodów, którymi jeździłem. podobnie hałas. kiedy był za duży, radyjko na full i jazda
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz

                            • dragster
                              Elegance
                              • 2009
                              • 895
                              • Honda

                              Bardzo fajnie wszystko, tylko że z piszących w tym wątku (podobnie jest topikach olejowych) 99% kupuje opony klasy premium; Conti, Bridgestone, Good Year i Michelin. Brakuje opinii userów mających opony klasy średniej lub budżetowej, jak np. szkoda jeżdżący wiernie na zimówkach Sava od kilku sezonów i chwalący je na topiku o oponach zimowych.
                              Przecie mnóstwo jest ludzi mających zwykłe opony, a nie piszą nic :shock: a takich opinii bardzo brakuje.
                              Silnik R18A2.
                              http://www.dadrl.org.uk
                              http://www.lightmare.org

                              Komentarz

                              • kabanos
                                RS
                                • 2011
                                • 4544
                                • Octavia I combi (1U5)
                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                Kupiłem auto na Firestone Multihawk 195/65 R15. Pomimo jeszcze wysokiego bieżnika zero trakcji i trzymania bocznego na mokrym, ASR potrafił się włączyć nawet na trzecim biegu. Na suchym dawały znać miękkie ścianki i wysoki profil, przód niestabilny. Nieszczęście w szybszym zakręcie przejechać przez koleiny czy inną nierówność. Opony dożyły do zimy a potem poszły do jakiegoś nieszczęśnika za przysłowiowy czteropak. Teraz mam Nokian Xline 205/55R16 94 V XL i po nalataniu prawie 4 kkm mogę z czystym sumieniem polecić. Cicho, w deszczu nawet przy sporych prędkościach bez najmniejszych problemów, zakręty inna bajka. Co do zużycia to trochę jeszcze wcześnie na jakieś wnioski ale jak na razie nie zobaczyłem niczego niepokojącego.
                                dragster Powyżej masz jedną opinię o oponach klasy budżetowej. W innych autach miałem raczej opony ze średniej półki (Fulda Ecocontrol, Goodyear g-grip, jakieś tam BF goodrich) i tylko o tych ostatnich dobrego słowa nie powiem. Te wcześniejsze sprawowały się przyzwoicie, chociaż nie miałem pewności czy nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie.

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz

                                • czernobyl
                                  L&K
                                  • 2008
                                  • 1276
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                  dragster, MZ nie warto myśleć o "budżetowych" gdy różnice w cenie na komplecie wychodzą 100-200zł max. jeśli miałbym kupić bravurisy za ~750 a kupuję dunlopy za 890 to chyba oczywiste, że wybiorę te droższe, bo pierwsza lepsza stłuczka zapewni mi kilku(nasto)krotnie większe wydatki niż rzekoma oszczędność stówki.
                                  przejrzyj dostępne oficjalne testy i zobaczysz sam, że wszystkie "budżetówki" mają w jakiejś kategorii typu"jazda na mokrym" spore braki i zastanów się, czy Cię na nie naprawdę stać

                                  Komentarz

                                  • majuDJ
                                    Rider
                                    • 2012
                                    • 464

                                    Przy rozmiarach opon 195/65/R15 i 205/55/R16 nie ma aż takich różnic dużych w cenie by "oszczędzać" i kupować "no name" z Chin lub jakieś budżetówki.
                                    http://www.euromove.pl

                                    Komentarz

                                    • dragster
                                      Elegance
                                      • 2009
                                      • 895
                                      • Honda

                                      O chińszczyżnie nie ma mowy. Będę kupował u lokalnych wulkanizatorów. Mają Nokiany Line, Fulda Ecocontrol HP, Bridgestone Turanza (nie pamiętam jaka, ale nie ecopia), jest też nowa Dębica Presto, ale wszędzie wychodzi, że ma jedna z największych oporów toczenia. Yokohamy też jeden w okolicy ma i czasami w dobrych cenach. Po prostu nie chce przepłacić. Opony muszą mieć rant na felgę. Z testów najważniejsze są dla mnie testy ADAC, a tam te te Nokiany i Fuldy lądują w środku stawki. Co ciekawe, ten co sprzedaje Nokiany bardzo je zachwala (nowa fabryka Bridgestone w Rosji) ale za to nie znosi niczego z grupy Good Year. Na forum też było kilka dobrych opinii o Nokianach letnich. Z kolei wulkanizator, dwie wsie dalej, psioczy na ruskie Nokiany ile wlezie, a ma Bridgestone w ofercie więc teoretycznie Nokiany też może mieć. Obydwaj to jedni z lepszych i tacy pasjonaci, u których przyjemnie się kupuje.
                                      Silnik R18A2.
                                      http://www.dadrl.org.uk
                                      http://www.lightmare.org

                                      Komentarz

                                      • kabanos
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 4544
                                        • Octavia I combi (1U5)
                                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                        Zamieszczone przez majuDJ
                                        Przy rozmiarach opon 195/65/R15 i 205/55/R16 nie ma aż takich różnic dużych w cenie by "oszczędzać" i kupować "no name" z Chin lub jakieś budżetówki.
                                        Zwłaszcza przy tym pierwszym rozmiarze.

                                        Ja mam DUNLOPY SP SPORT FASTRESPONSE 205/55 R16. Przejechałem na nich już ładne parę tysi i zarówno na suchym jak i mokrym rewelacja :szeroki_usmiech

                                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                        Komentarz

                                        • Romecky81
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 105

                                          Zamieszczone przez Waśka
                                          opony dobrze się trzymały
                                          Czyli zakup ok?

                                          Niech Ci się sprawują jak najdłużej :-]

                                          U mnie po przeskoku z 15 na 16 minimalnie głośniej. Były ER300, są CPC5.
                                          Poza tym bezpiecznie i "czuje" się szerszą oponkę (+ET35) - szczególnie w zakrętach. Generalnie na plus. Osoby wyczulone na nawet najdelikatniejsze drgania, bicia od dziur w drodze itp itd niech pozostaną na 15
                                          Zobaczymy jak w dłuższym użytkowaniu sprawdzi się bieżnik CPC5 - na szczęście 1,6 MPI nie jest potworem mocy, więc może starczy na dłużej...

                                          Ja jestem zadowolony.

                                          Komentarz

                                          • bzyq_74
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 3467
                                            • Volkswagen
                                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                            • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                            Ja pochwalę swoje bluresponsy 205/55 16. 8)
                                            2 dni temu zrobiłem 500km w deszczu - cisnąłem m.in. do 180 po A4 do Kraka i super przyczepność. Hałas ihmo też ok.
                                            MARCIN
                                            Mój szkodnik

                                            Komentarz

                                            • ruwado
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 14883
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              Zamieszczone przez Romecky81
                                              Zobaczymy jak w dłuższym użytkowaniu sprawdzi się bieżnik CPC5 - na szczęście 1,6 MPI nie jest potworem mocy, więc może starczy na dłużej...
                                              miałem CPC 3 i były OK. po zagięciu na jednej oponie wymieniłem komplet na CPC 5. I jedne i drugie są niezłe. Ale niestety bieżnik szybko znika. Tyle, że to raczej cecha wszystkich obecnych opon.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz

                                              • dato
                                                L&K
                                                • 2012
                                                • 1431

                                                Zamieszczone przez dragster
                                                O chińszczyżnie nie ma mowy. Będę kupował u lokalnych wulkanizatorów. Mają Nokiany Line, Fulda Ecocontrol HP, Bridgestone Turanza (nie pamiętam jaka, ale nie ecopia), jest też nowa Dębica Presto, ale wszędzie wychodzi, że ma jedna z największych oporów toczenia. Yokohamy też jeden w okolicy ma i czasami w dobrych cenach. Po prostu nie chce przepłacić.
                                                Pierdu, pierdu...

                                                To po kiego wuja chcesz kupić opony u lokalnych wulkanizatorów ? Żeby zaoszczędzić 80 zł na obsłudze sezonu ???

                                                100 zaoszczędzisz kupując te, co Ci polecą przez net, dużo więcej zyskasz, jeśli przeliczysz ile dla Ciebie warte są lepsze parametry i dobierzesz kapcie do swoich potrzeb / możliwości finansowych. Lokalni wulkanizatorzy są ok i są potrzebni. Do wykonywania usług i sezonowania opon. Koniec. Jeśli masz dobrego lokalnego to sprzeda Ci dobrą gumę w dobrej cenie i nie będzie się bał Twojego szukania na oponeo i innych skąpcach. Niestety, 90% z tych zakładów tak nie działa. Jeśli nie, to wciśnie Ci gumę, na której ma największą marżę, przytnie pińcet i na pocieszenie da wymianę gratis.

                                                Zastanów się. 80 zł to wymiana w profesjonalnym zakładzie, z przeważeniem (zawsze wyważaj koła przy zmianie). 120 spokojnie znajdziesz z testem drogowym. Warto ?

                                                Komentarz

                                                • dragster
                                                  Elegance
                                                  • 2009
                                                  • 895
                                                  • Honda

                                                  Mam zimówki na osobnych stalowych felgach więc wymiana sezonowa nie interesuje mnie.

                                                  Trzeba coś zrobić ze starym kompletem opon, więc przy tej wymianie wulkanizator zabierze go sobie bez proszenia się z mojej strony.

                                                  W okolicy mam dwóch dobrych lokalnych, takich pasjonatów swojej roboty i można się z nimi potargować. W ogóle to na Śląsku ze względu na zaludnienie takich zakładów jest bardzo dużo i ceny mają niewiele większe od tych na necie.

                                                  Będzie też wymiana wszystkich wentyli przy okazji.

                                                  Chcę też kupić opony lokalnie, bo patrze na to w dłuższej perspektywie. Tak: kupię u gościa opony, będę coś później potrzebował, to zawsze może być z czymś łatwiej. O, właśnie mam dwie bańki starego oleju do wymiany to odbiorą akurat.

                                                  Potrzeby: 110 KM, 235Nm, 50% autostrada, 50% miasto, styl jazdy umiarkowany z regularnym czyszczeniem turbiny :szeroki_usmiech

                                                  Możliwości: od roku i jeszcze przez kilka lat mam jeden ważniejszy priorytet niż auto więc w oponach będę wybierał w przedziale od Fuldy/Nokiana do najtańszego Bridgestona.
                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz

                                                  • dato
                                                    L&K
                                                    • 2012
                                                    • 1431

                                                    Dragster, Ty się nie gniewaj, ale Ty szukasz dodatkowej roboty, przychodów i przyjaciół, a nie pytasz zmianę opon

                                                    Masz zimówki na felgach, więc wymiana bardzo interesuje Cię: trzeba je każdorazowo przeważyć i przekręcić i przechować. To właśnie jest sezonowa OBSŁUGA.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...